Ratujmy domek dla Azorka!

  • Posted on: 20 February 2016
  • By: Operator

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Sochaczewie zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt o  poparcie i zaangażowanie się w działania na rzecz utrzymania dotychczasowej lokalizacji schroniska AZOREK w Kożuszkach Parcel, gm. Sochaczew. 

Schronisko w Kożuszkach istnieje od kilkunastu lat, lecz prawdopodobnie na skutek nacisków jednej czy dwóch osób wójt gminy Sochaczew podjął działania, w rezultacie których nie będzie możliwe dalsze prowadzenie w tym miejscu schroniska. Od ponad 2 lat TOZ O/Sochaczew prowadzi działania w kierunku powołania powiatowego schroniska, które zapewniłoby miejsca dla naszych "bezdomniaków" z miasta oraz z gmin, które wzięłyby udział w przedsięwzięciu. Prawie wszystkie gminy powiatu sochaczewskiego przyjęły z aprobatą nasz pomysł, ale niestety na tym się skończyło. A przecież zapobieganie bezdomności zwierząt jest ustawowym obowiązkiem samorządu gminnego. Jest bardzo wiele gmin w Polsce, które takie międzygminne schroniska pobudowały, jednak nasz powiat ma z tym problem... My jesteśmy jednak zdeterminowani i robimy wszystko, aby nowe schronisko powstało. Potrzebujemy czasu, stąd nasz apel do Państwa. Wierzymy, że takie działania społeczne skruszą serca władz samorządu gminy Sochaczew i pozwolą na funkcjonowanie schroniska do czasu zorganizowania nowego.

Listy poparcia na których można składać podpis znajdują się w Schronisku AZOREK Kożuszki Parcel codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00. Listę można otrzymać również drogą email pisząc na adres jowita252@interia.pl.