1 lipca - Dzień Psa

  • Posted on: 1 July 2014
  • By: Operator

Ogólnopolski Dzień Psa został ustanowionyw roku 2007 z inicjatywy czasopisma "Przyjaciel Pies". Data ta nie jest przypadkowa - wraz z początkiem wakacji niestety wiele czworonogów traci swoje domy, gdyż właściciele pozbywają się ich przed wyjazdem na urlop. Schroniska, przytuliska, fundacje i inne organizacje przygarniające bezdomne zwierzęta pękają w szwach, a po ulicach błąka się coraz więcej zagubionych stworzeń. 

Czy tak musi być?

Z roku na rok przybywa coraz więcej hoteli i pensjonatów dla zwierząt, gdzie można oddać swojego pupila na czas wyjazdu. Pojawia się coraz więcej petsitterów, czyli opiekunów do zwierząt (np. link: http://www.petsitter.pl/ ). Każdy z nas ma także rodzinę, przyjaciół, znajomych, wśród których z pewnością znajdzie się osoba, która zgodzi się pomóc w opiece nad zwierzakiem podczas nieobecności właściciela. Wystarczy odpowiednio wcześniej zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem i przygotować przed urlopem, do czego gorąco zachęcam.

Pamiętajmy: zwierzę to nie tymczasowa maskotka, lecz żywa, czująca istota, która może stać się przyjacielem na całe życie, jeśli tylko na to pozwolimy...