Harcerze niosą pomoc

  • Posted on: 28 January 2019
  • By: Operator

Chcielibyśmy ogromnie podziękować Harcerzom z Bożej Woli za zorganizowanie świątecznej zbiórki darów dla naszego schroniska. Poniżej relacja z całej akcji :)
Harcerze z VII DH im. Kamyka ze Szkoły Podstawowej w Bożej Woli postanowili pomóc pieskom ze schroniska Azorek w Kożuszkach. W tym celu przeprowadzili akcję „Sianko”. Polegała ona na przygotowaniu paczuszek z siankiem na stół wigilijny i ich sprzedaży.
Za zebrane pieniążki harcerze zdecydowali kupić kilka rzeczy do schroniska dla zwierząt – karmę, miski i kilka zabawek. Każdy chciał uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, więc przeprowadzono losowanie. Część zajęła się zakupami, kolejna grupa – wyjazdem do schroniska.

Zakupom towarzyszyła niezwykła energia, ekscytacja i … nie lada dylemat. Tak wiele chciałoby się kupić, a możliwości są ograniczone. Wreszcie po wizycie w 4 sklepach w Błoniu udało się mądrze rozdysponować posiadaną kwotę i wrócić z darami. Jak powiedziała jedna z dziewczynek – niełatwo jest zarządzać wspólnymi pieniędzmi.
Kolejnym etapem super misji był wyjazd do schroniska „Azorek”. Na miejscu gości przywitało 120 psów i 2 koty oraz bardzo miły i oddany pan pracownik. Opowiedział o tym miejscu i serdecznie podziękował za przywiezioną karmę, miski oraz zabawki. Przekazał, że najbardziej potrzeba karmy dla zwierząt. Powinna być oryginalnie zapakowana.
Na koniec pobytu dziewczęta postanowiły, że będą wolontariuszkami i w ten sposób pomogą pieskom w schronisku.
W tym roku harcerze przeprowadzą kolejną akcję „Sianko”- 11 grudnia podczas zebrania z rodzicami.

Justyna Michta
opiekun VII DH im. Kamyka